kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Chcesz pracować w IT? Zobacz, jakich błędów nie popełniać w CV
2014/8/30 0:40:00

Wielu z nas zapomina, że dokumenty rekrutacyjne są najważniejszą wizytówką kandydata na pracownika. W branży IT, jak i w każdej innej, szukając pracy należy przyłożyć się do własnego CV. Przy dużej konkurencji na rynku pracy, już pierwsza prezentacja dokumentów rekrutacyjnych może zdecydować o przyszłości.

Konkurencja na rynku pracy wciąż jest duża, szczególnie w branży tak wymagającej jak IT. CV, które wysyłasz pracodawcy to Twoja najlepsza wizytówka i jedyna szansa by wyróżnić się z tłumu. Jeśli Twoje CV nie przykuje uwagi rekrutera lub zginie w tłumie innych aplikacji, na pewno wyląduje w koszu. Co zrobić by zostać zauważonym? Zacznij od nie popełniania kilku częstych błędów.

Uważaj na język


Ważne, żebyś w dokumentach aplikacyjnych dobrze przedstawił swoje umiejętności i doświadczenie. Jednak nie przesadzaj z technicznym żargonem – wiele rekrutacji prowadzonych jest przez osoby z spoza branży (np. z zewnętrznych firm zajmujących się HR). Istnieje więc duże ryzyko, że Twoja aplikacja zostanie odrzucona ze względu na... brak zrozumienia jej treści. Pamiętaj też by dokładnie oddzielić umiejętności od doświadczenia – częstym błędem jest przedstawianie ich w zbyt spójny sposób. Mimo tego, że nie pragniesz zostać Copywriterem, najgorszym błędem jaki możesz popełnić są literówki i błędy ortograficzne. Przeczytaj swoje dokumenty kilkakrotnie przed ich wysyłką lub poproś kogoś znajomego o ich sprawdzenie.

Forma też się liczy


Twoje umiejętności nie odgrywają jedynej roli w projekcie „rekrutacja”. Jeśli CV zostanie przekazane pracodawcy w złej formie, również może zostać odrzucone. Plik obowiązkowo zapisz w formacie pdf, pamiętaj, żeby nie był zbyt długi (optymalna długość to od 1 do 3 stron). Rekruterzy zwracają też uwagę na nazwę samego pliku. Dokument „CV1” czy też „CV_wysyłka” może po prostu zgubić się w tłumie i być trudny do odnalezienia. Poprawnie sformułowana nazwa powinna zawierać Twoje nazwisko, najlepiej w formie „CV – Jan Kowalski”.

Zaprezentuj się!


Zarówno w dokumentach rekrutacyjnych jak i na samej rozmowie, pamiętaj aby nie być fałszywie skromnym. Poświęć określone miejsce na należyte zaprezentowanie swojego doświadczenia i umiejętności.

- Nie jest łatwo znaleźć specjalistę z branży. Wielu aplikujących nie posiada doświadczenia lub też nie potrafi go i siebie zaprezentować. A naszej firmie, jako pracodawcy zależy na zatrudnianiu najlepszych – mówi Weronika Florkowska z PrimeSoft Polska, jednej z największych firm z branży IT w Poznaniu.

Szukając zatrudnienia w jakiejkolwiek branży powinieneś przyłożyć się do swoich dokumentów rekrutacyjnych. Pamiętaj, że to one są Twoją przepustką do dalszych etapów rekrutacji, a może nawet do wymarzonej pracy...


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: CV, internet, praca, pracownik


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»