kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Jak rozpoznać objawy przeciążenia pracą?
2013/11/24 19:50:00

Zdrowotne skutki przeciążenia pracą

Wprawdzie psycholog Matias Brodsgaard Grynderup z Uniwersytetu Aarhus w Danii na podstawie niedawno przeprowadzonych badań stwierdza, że przepracowanie nie prowadzi do wystąpienia objawów depresji (za to kiepski szef i owszem), ale zdecydowanie nadmierne obciążenie pracą wpływa niekorzystnie na poziom odczuwanego stresu, zwiększenie niepokoju, nadmierną irytację i pogorszenie procesów poznawczych. - Przeciążenie wprowadza nas w błędne koło - komentuje Krzysztof Kirejczyk, prezes Praca.pl. - Ze względu na zbytnie obciążenia jesteśmy mniej sprawni fizycznie i intelektualnie. Praca idzie nam gorzej i musimy poświęcać na nią więcej czasu oraz uruchamiać rezerwy energii. Konsekwencją tego jest dalsze obciążanie organizmu i jeszcze większe zmęczenie oraz słabiej wykonywane obowiązki. I tak w kółko aż dotrzemy do granicy naszych możliwości - wyjaśnia prezes Praca.pl

Do wypalenia jeden krok

A co dzieje się z nami wtedy, kiedy przekroczymy granice naszych możliwości? Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wypalenie zawodowe. W swojej ostatniej fazie - poddania się - nie ma już dla nas w obecnej pracy ratunku. Dopada nas brak poczucia celu, poczucie porażki i beznadziei. Zaczynamy nienawidzić swojej pracy. Tego stanu, z reguły nie dla się pokonać. Można to osiągnąć jedynie zmianą pracy i naprawdę długim odpoczynkiem.

8 oznak przeciążenia pracą

Jakie najczęstsze objawy przeciążenia pracą możemy u siebie zaobserwować?
1. Ciągłe zmęczenie i nieustająca chęć na drzemkę.
2. Tendencja do unikania angażowania się w nowe projekty i przekraczanie terminów wykonania zadania.
3. Pogarszająca się zdolność koncentracji i uwagi.
4. Spadek motywacji do pracy i niechęć do niej.
5. Przybieranie na wadze związane z podjadaniem dla redukcji stresu bądź nagły spadek wagi wynikający ze stopniowego wyniszczania organizmu.
6. Nadmierna irytacja i łatwość utraty kontroli nas swoim zachowaniem.
7. Zwiększona konsumpcja kawy lub napojów energetycznych.
8. Większa częstotliwość infekcji i przeziębień.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: praca, przeciążenie pracą, wypalenie zawodowe


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »