Najczęstsze powody rozczarowania rekrutacją z perspektywy kandydatów
2015/8/5 0:00:00
Rozmowa kwalifikacyjna to pestka!
Zaledwie 3% kandydatów do pracy czuje się zniechęconych zbyt trudnymi rozmowami kwalifikacyjnymi. Oznacza to, że większość nie uważa, by sam proces rekrutacji był zanadto skomplikowany. A nawet jeśli pewne pytania nie są takie proste, to w porównaniu do pozostałych elementów procesu rekrutacyjnego sama rozmowa kwalifikacyjna nie stanowi dla kandydatów problemu. Zniechęcenie szukaniem pracy dotyczy 1,2% populacji Polski
Z badania przeprowadzonego w krajach OECD w 2013 roku wynika, że Polacy są jednym z najbardziej rozczarowanych szukaniem pracy narodów w Europie. W rankingu Polska zajęła 4 miejsce. Bardziej zniechęceni są jedynie Węgrzy, Hiszpanie i Portugalczycy. Średnia dla krajów OECD wyniosła 0,4%. Dla Polski aż o 0,8% więcej. Wydawałoby się, że to niewysoki wskaźnik, ale obejmuje on całą populację, czyli również osoby posiadające pracę lub wcale jej nieszukających (np. osoby na emeryturze lub rencie). - Fakt, iż Polacy są bardziej zniechęceni przekłada się na zmniejszenie aktywności w szukaniu pracy i spadek mobilności wśród polskich pracowników – wyjaśnia prezes Praca.pl. - Mimo tego, iż poszukujący pracy natrafiają na wiele elementów, które ich rozczarowują i zniechęcają, to utrzymanie pozytywnego nastawienia w tym czasie jest bardzo ważne. Pozwala nie tylko szukać pracy bardziej efektywnie, ale również zrobić lepsze wrażenie na spotkaniu, a tym samym zwiększa szanse na otrzymanie oferty pracy. Warto też wspierać bliskich, którzy poszukują pracy i zachęcać ich do aktywności – dodaje Krzysztof Kirejczyk.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »