kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© carballo - Fotolia.comWiększość pracodawców uważa, że wręczanie prezentów w okresie świątecznym jest doskonałą formą motywowania pracowników. Okazuje się, że 72 procent pracodawców regularnie przygotowuje świąteczne atrakcje dla swoich podwładnych.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comPrzedsiębiorcy prowadzący swoje firmy chcą, aby wiodły one prym na rynku, ale nie zawsze się to udaje. Możliwe, że problemem są wewnętrze błędy w obszarze zarządzania czy nieodpowiednio przygotowana do realizacji zadań kadra. Jak przeciwdziałać takim sytuacjom?
 
 
fot. @ pracownicy 50_32041600_Yuri Arcurs - Fotolia.com.jpgNa polskim rynku pracy można wyodrębnić cztery pokolenia pracowników, które mają odmienne podejście do życia zawodowego. Czym się charakteryzują? Jak do nich dotrzeć do przedstawicieli każdego z nich?
 
 
fot. @ praca_2449034_ James Thew - Fotolia.comPonad połowa Polek uważa, że pracę znajduje się przede wszystkim po znajomości. Ponad 77 % z zapytanych kobiet zarekomendowałoby znajomego lub znajomą do pracy, tylko wówczas jeśli mieliby odpowiednie kompetencje. Portal Praca.pl sprawdził jak Polki postrzegają zjawisko pracy po znajomości i czy korzystają z takiej formy poszukiwania zatrudnienia.
 
 
fot. @ praca_53862838_sepy - Fotolia.com.jpgNie zawsze jesteśmy pewni tego, co chcemy robić w życiu, ale powinniśmy być świadomi naszych predyspozycji. Od dopasowania pracy do osobowości wiele zależy – nieodpowiedni wybór może zrodzić frustrację i niezadowolenie z życia zawodowego. Jak dopasować pracę do własnego charakteru i temperamentu?
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comStres to niestety często znak czasu - nieunikniony towarzysz naszego życia zawodowego. Natłok obowiązków, rutyna i presja czasu – to połączenie skutkuje negatywnymi emocjami w pracy i często przenosi się również na sprawy osobiste. Czy można ograniczyć skutki działania stresu w życiu zawodowym i poza nim?
 
 
fot. Rekomendacje.Praca.plJeśli rekomendujemy do pracy znajomych, ma to miejsce głównie wtedy, kiedy mają odpowiednie kompetencje. Obecnie coraz rzadziej postrzegamy polecanie do pracy jako zjawisko nieetyczne lub nadużywanie kontaktów. Prawie 1/3 z nas otrzymuje oferty pracy po znajomości lub wykorzystując kontakty osobiste. Takie wnioski płyną z badania zrealizowanego przez portal Praca.pl.
 
 
fot. @ praca_53862838_sepy - Fotolia.com.jpgWysoka komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, odporność na stres, umiejętność zarządzania czasem – to kompetencje, których oczekują obecnie pracodawcy od swoich pracowników. To ważny sygnał dla poszukujących pracy – wiedza i wykształcenie to nie wszystko.
 
 
fot. infowire.plNiewielu pracowników dba o samochody flotowe, tak jak o swoje własne auta. Większość jest przekonana, że samochodem służbowym można szaleć i pozwalać sobie na nieekonomiczną jazdę. Pracodawcy mogą jednak kontrolować pracowników korzystających z aut flotowych – z pomocą przychodzą im narzędzia monitorujące pracę kierowców – pracowników.
 
 
fot. Fotolia_76320027_Subscription_Monthly_M.jpgCzy to możliwe, że 99% Polaków jest rozczarowanych procesem rekrutacyjnym? Z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl wynika, że niestety tak właśnie jest. Czym najbardziej zniechęceni w ramach rekrutacji są Polacy?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»