kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Od 2012 roku wchodzą w życie korzystne zmiany dla rodziców małych dzieci - urlop macierzyński będzie dłuższy o dwa tygodnie, a tacierzyński o tydzień.
 
 
Są tacy, którzy wybierają noc do pracy, a nie do spania. Czy kusi ich dodatek finansowy? A może po prostu nie mają wyboru, bo szef każe… Pobudki do pracy mogą być różne, fakt jest jeden: nie jest to praca dla każdego.
 
 
Połowa ankietowanych Polaków, którzy wyjechali, aby pracować za granicą, twierdzi, że ich status materialny po powrocie do kraju się nie zmienił. Pozostałe 50 proc. respondentów widzi poprawę swojego standardu życia.
 
 
Powrót z urlopu do pracy zazwyczaj bywa dla każdego z nas dość trudny. Jeżeli jednak dobrze się do tego przygotujesz, możesz uniknąć stresu, przygnębienia czy znużenia. Przed wyjazdem zorganizuj swoją pracę - zamknij wszystkie pilne sprawy, przekaż innym zadania i ustaw autorespondera. Wtedy po udanym odpoczynku łatwiej będzie Ci powrócić do codziennego trybu pracy.
 
 
Z psem w parku, w Paryżu z narzeczoną, a nawet w stroju kąpielowym na plaży - wyobraźnia starających się o pracę nie zna granic. Jakie są trzy najczęstsze błędy popełniane przy wyborze fotografii do podania o pracę?
 
 
Większość z nas szukając nowego zajęcia obawia się przeglądać internetowe oferty pracy w aktualnym miejscu zatrudnienia – deklaruje tak blisko 60% osób przepytanych przez Gemius, na zlecenie serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl.
 
 
fot. mama w pracyKolejna edycja konkursu „Mama w pracy" - organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja wspólnie z Rzeczpospolitą oraz instytutem badawczym MillwardBrown SMG/KRC - już się rozpoczęła! Przedsiębiorstwa, które w wyznaczonym terminie zgłoszą się do plebiscytu, będą mogły ubiegać się o tytuł laureata konkursu oraz przez rok posługiwać się znakiem Mama w pracy. Ankiety zgłoszeniowe można przesyłać do 28 lutego 2011 roku.
 
 
Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu 2010 roku wyniosła 11,3 procent i w porównaniu do miesiąca poprzedniego spadła o 0,1punktu procentowego - wynika z danych resortu pracy. W większości województw zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych kobiet, przy spadku liczby bezrobotnych mężczyzn.
 
 
W I półroczu 2010 r. ZUS cofnął lub zawiesił wypłatę świadczeń chorobowych na kwotę ponad 76 mln zł. To efekt prowadzonej systematycznie kontroli zwolnień lekarskich. Lekarze orzecznicy ZUS przeprowadzili w tym czasie 154,1 tys. badań. Co dziesiąty przebadany uznany został za zdolnego do pracy.
 
 
Szybkie tempo życia, konieczność utrzymania pozycji zawodowej i jej połączenia z nowymi obowiązkami rodzinnymi, to dla młodych matek wyzwanie na miarę naszych czasów. Coraz więcej kobiet - próbując sprostać zadaniom związanym z rolą mamy oraz z karierą zawodową - decyduje się na elastyczną formę zatrudnienia. Telepraca okazuje się dla nich doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w trakcie pierwszych trzech lat życia dziecka. Stwarza bowiem młodym matkom możliwość zachowania ciągłości pracy i utrzymania płynności finansowej, a jednocześnie pozwala być blisko dziecka i cieszyć się macierzyństwem.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»