kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

fot. @ praca_2449034_ James Thew - Fotolia.comPracodawca właśnie zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną? To doskonała wiadomość, która oznacza, że pierwszy etap rekrutacji masz za sobą, a pracodawca chce poznać Cię osobiście. Przygotowując się do tego spotkania, warto zapoznać się z zakresem pytań, które może zadać przedstawiciel pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej. Jakich pytań możemy się spodziewać?
 
 
fot. @ szukanie pracy_37303889_stefanolunardi - Fotolia.comKiepskie CV, słabe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, za niskie kompetencje a może za wysokie oczekiwania finansowe? Jaki główny powód swoich niepowodzeń w trakcie szukania pracy widzą Polacy? Co obarczają winą za to, że nie mogą znaleźć pracy? Z badań ankietowych Praca.pl wynika, że 44% Polaków uważa, że pracę znaleźć można tylko po znajomości.
 
 
fot. @ umowa_39323050_pressmaster - Fotolia.comMaj i czerwiec to miesiące, w których maturzyści, studenci czy świeżo upieczeni absolwenci po raz pierwszy wkraczają na rynek pracy. Aby móc podjąć zatrudnienie w wakacje, poszukiwania pracy trzeba zacząć już teraz. Zanim jednak będziemy wypełniać zawodowe obowiązki, warto sprawdzić, jakie umowy mogą zaproponować nam pracodawcy. Jak wybrać najkorzystniejszą umowę?
 
 
fot. @ praca_2449034_ James Thew - Fotolia.comW życiu zawodowym czasem trudno uniknąć poważnych kłopotów. Dotyczą one różnorodnych kwestii, np. utrzymania pozycji rynkowej firmy, czy podziału zadań i nagród wśród pracowników. Problemy mogą się też pojawić jako skutek ważnych procesów organizacyjnych, np. reorganizacji firmy. Jak radzimy sobie jako pracownicy z trudnymi sytuacjami?
 
 
© Krzysztof Budziakows - Fotolia.comCzy jesteśmy przywiązani do swojej pracy na tyle, by nie porzucić jej po wygraniu dużej kwoty pieniędzy? A może mając 1 mln złotych po prostu przestalibyśmy pracować? Serwis pracy Praca.pl postanowił sprawdzić, co zrobiłby statystyczny Polak mają do dyspozycji 1 milion złotych.
 
 
© apops - Fotolia.comDziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem. W Polsce bez pracy jest około 2 milionów osób. Dlaczego nie mogą znaleźć zatrudnienia? Duża część kłopotów z pozyskaniem wakatu wynika z błędów popełnianych na etapie szukania pracy lub nie wykorzystywania do tego celu wszystkich możliwych metod. Eksperci agencji zatrudnienia ManpowerGroup, podpowiadają jak skutecznie szukać pracy.
 
 
© apops - Fotolia.comNowy szef, obowiązki czy utrata stabilizacji w życiu? Co najbardziej niepokoi Polaków przy zmianie pracy? Serwis pracy Praca.pl sprawdził, jakie elementy zmiany pracy są dla pracowników najbardziej stresujące – czego boją się najbardziej idąc do nowej firmy?
 
 
© Maksim Šmeljov - Fotolia.comWiększość kierowników i dyrektorów, którzy odpowiadają za politykę zatrudnienia zwraca uwagę na rolę kobiet na stanowiskach kierowniczych. Coraz powszechniejsze wśród nich staje się przekonanie, że nie istnieje zależność pomiędzy płcią a byciem dobrym specjalistą czy kierownikiem. Pomimo zmiany mentalności, udział kobiet w rynku pracy jest nadal mniejszy niż mężczyzn.
 
 
fot. STILLW grupie 926 tysięcy osób, które zatrudnione są w sektorze transportu i gospodarki magazynowej, tylko co piątym pracownikiem jest kobieta – wynika z raportu GUS poświęconego aktywności ekonomicznej ludności naszego kraju w III kwartale ubiegłego roku. Czy popularność teorii gender przełoży się na większą dostępność „męskich” zawodów dla kobiet?
 
 
fot. para zakochanych. praca.plPrawie co czwarty Polak (23 procent) poznał swojego życiowego partnera w pracy – wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Praca.pl. Do romansowania w biurze przyznało się natomiast aż 40 procent badanych. Jak postrzegane są związki w miejscu pracy? Czy biurowy romans może zakończyć się „happy endem”?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»