kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© adam121 - Fotolia.comPracownicy młodzi, zaangażowani, dyspozycyjni, ambitni, kochający swoją pracę to spełnienie marzeń każdego pracodawcy. Bez marudzenia zostają po godzinach w pracy i nie proszą nigdy o urlop - trudno wyobrazić sobie lepszego pracownika. Czasem jednak bycie pracowitym staje się piętnem – obowiązki zawodowe mogą pochłonąć takie osoby na tyle, że przestają dostrzegać inne sfery życia. Potwierdzają to statystyki – co dziesiąty Polak boryka się z obsesyjną potrzebą pracy – wynika z badania CBOS. Czym jest pracoholizm i jak się objawia?
 
 
Kobiety w porównaniu z mężczyznami na obecnym rynku pracy nie mają łatwego życia. Często zarabiają mniej niż ich koledzy zajmujący podobne stawiska. Firmy prowadzone przez kobiety znacznie rzadziej osiągają dużą skalę działania. Z jakich powodów kobiece biznesy nie rosną, a panie na rynku pracy godzą się na niższe stanowiska i pensje? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Anna Szubert, certyfikowany strateg Personal Brandingu.
 
 
© T.Tulic - Fotolia.comTylko 12 procent kobiet zasiada w zarządach największych polskich spółek giełdowych, przy średniej dla całej Unii Europejskiej wynoszącej niespełna 14 procent – wynika z danych Komisji Europejskiej. Tymczasem większa liczba pań na stanowiskach zarządczych i kierowniczych dobrze wpływa na funkcjonowanie firm – czytamy w najnowszym raporcie firmy doradczej Deloitte.
 
 
© Springfield Gallery - Fotolia.comJuż niebawem co drugi Polak przed ukończeniem 30. roku życia będzie miał wyższe wykształcenie – pod tym względem Polska wyprzedzi inne kraje europejskie. Niestety obecnie aż 38 proc. nowo rejestrowanych bezrobotnych to młodzi z dyplomem. Czy ich wykształcenie pokrywa się z zapotrzebowaniem rynku pracy? Najpopularniejsze branże przedstawia GoWork.pl.
 
 
© apops - Fotolia.comMateriały zawarte w niniejszym artykule zawierają niepublikowane dotąd i mniej popularne porady, których zastosowanie ułatwi poruszanie się po rynku pracy. Powiemy ci, jak skutecznie obejść pułapki rekrutacji i dotrzeć do finału. Pokażemy, co zrobić, by wyróżnić się mądrze i czego należy unikać, by nie polec w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comNaukowcy z Australii i Wlk. Brytanii odkryli, że dyskryminacja ma się całkiem dobrze na rynku pracy. Badania, których wyniki zostały zaprezentowane w czasopiśmie International Journal of Obesity, pokazują, że otyłe kobiety nie mają tak naprawdę szansy na zdobycie pracy, kiedy stają w szranki z kandydatkami bez nadwagi. Ale to nie wszystko. Nawet wypłaty otyłych kobiet są niższe niż te otrzymywane przez ich szczuplejsze koleżanki.
 
 
fot.sxc.huWolność wyboru, samodzielność oraz nienormowany tryb pracy to podstawowe zalety bycia freelancerem. Taka forma zatrudnienia jest nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy, ale także stylem życia. Jeśli chcemy wybrać tę drogę, musimy wiedzieć, że poza przyjemnościami będą czekać nas również dodatkowe obowiązki. Dlatego aby ułatwić sobie trudne początki, warto dowiedzieć się, jakie pułapki czyhają po założeniu takiej działalności.
 
 
© nyul - Fotolia.comPojawienie się dziecka, mieszkanie w niewielkiej miejscowości, studia czy niepełnosprawność nie muszą być przeszkodą w znalezieniu pracy. Elastyczne formy zatrudnienia oraz nauka na odległość zwiększają szansę na znalezienie odpowiedniej posady. Wprowadzenie flexipracy wymaga jednak zarówno od pracodawców, jak i pracowników zmian w podejściu do tej formy zatrudnienia.
 
 
fot. LTM CommunicationObecnie w ten sposób pracuje ponad cztery miliony Polaków. To wyzysk – mówią jedni. To szansa na rozwój i odpowiedź na kryzys – ripostują drudzy. Umowy śmieciowe, bo o nich mowa, dzielą społeczeństwo. Kto w tym sporze ma rację?
 
 
fot. JZOPracujesz na co dzień przy komputerze? Czujesz z tego powodu dyskomfort związany z widzeniem? Pamiętaj, że twój pracodawca zobowiązany jest zapewnić okulary korekcyjne.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»