kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. creandi. zatrudnić pracownikaMasz niewielką firmę i chcesz mieć nowego pracownika? Po stronie pracodawcy leży nie tylko chęć zatrudnienia pracownika, ale przede wszystkim spełnienie szeregu wymogów formalnych, począwszy od wyboru formy zatrudnienia, a skończywszy na obowiązkach wobec ZUS. Jak zatrudnić dodatkową osobę i nie żałować swojej decyzji?
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comPrawie 70 procent Polaków przyznaje, że jest nadmiernie obciążonych obowiązkami w miejscu pracy – wynika z badania na temat obowiązków wykonywanych przez pracowników w ich obecnej pracy, które przeprowadził serwis Praca.pl wśród jego użytkowników. Co trzeci badany uważa, że na jego stanowisku winny pracować przynajmniej dwie osoby. Jak rozpoznać oznaki przeciążenia pracą?
 
 
fot. praca i ciążaChcesz zostać mamą, a obawiasz się, że decyzja o macierzyństwie automatycznie pozbawi się pracy? Pracująca kobieta, która oczekuje dziecka ma szczególne uprawnienia. Jednym z nich jest zakaz wypowiadania i rozwiązywania umowy o pracę w czasie ciąży i urlopu macierzyńskiego. Od tych zapisów kodeksowych są jednak wyjątki. Sprawdź czego możesz wymagać od swojego szefa, będąc w ciąży.
 
 
Fot. baby showerWięcej niż połowa kobiet jest zadania, że obecna długość urlopu macierzyńskiego jest odpowiednia, ale urlop tacierzyński powinien być dłuższy – wynika z badania przeprowadzonego przez Agencję Streetcom Polska na zlecenie portalu dla mam Baby-Shower.pl na temat nowych zasad przyznawania urlopów macierzyńskich, które weszły w życiu w czerwcu tego roku.
 
 
© apops - Fotolia.comAż 73 procent firm uważa, że przykłada szczególną wagę do relacji z kandydatami do pracy. Tymczasem 68 procent kandydatów jest zdania, że pracodawcy nie wykazują zainteresowania ich opiniami oraz nie przywiązują wagi do przebiegu rekrutacji – wynika z badania Candidate Experience, które zostało przeprowadzone z inicjatywy Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.
 
 
© I.M.Redesiuk - Fotolia.comAż o 7 procent wzrosła liczba podmiotów, które nie wpłacają pracownikom wynagrodzeń – wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy za 2013 rok. Do najczęstszych przewinień pracodawców należą właśnie niewypłacone czy opóźnione pensje, brak rekompensaty za nadgodziny czy uchybienia w ewidencji czasu pracy. Co zrobić, gdy nasz szef nie wpłaca wynagrodzenia? Trzeba znać swoje prawa.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comZostać czy odejść? – to najważniejsze pytanie pracownika, który jest w jednej firmie już kilka lat i nie dostrzega możliwości rozwoju. Zmiana pracy związana jest ze sporymi obawami, ale jak pokazują badania portalu Pracuj.pl, aż 63 procent obecnie zatrudnionych specjalistów rozważa taki krok. Wśród osób, które legitymują się doświadczeniem zawodowym, chęć zmiany deklarowali przede wszystkim kierownicy i menedżerowie.
 
 
© pressmaster - Fotolia.comKto z nas nie zna tego uczucia? Kończący się urlop wywołuje depresyjny nastrój i brak chęci do powrotu do pracy. Trzeba bowiem z wolnego, spokojnego trybu życia powrócić do obowiązków służbowych, gdzie czas jest niezwykle cenny. Jak wrócić po urlopie do pracy, aby uniknąć obniżenia naszego komfortu psychicznego? Jak zyskać wewnętrzną siłę i chęć do podejmowania nowych wyzwań?
 
 
© Sergey Peterman - Fotolia.comDotychczas sądzono, że tylko praca w czystym środowisku sprzyja pozytywnym zachowaniom człowieka. Tymczasem wyniki badań przeprowadzonych przez Kathleen Vohs z University of Minnesota, opublikowane w „Psychological Science” pokazują, że bałagan może mieć wartościowy wpływ na zachowanie człowieka – wzmaga jego kreatywność i innowacyjność.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comOd niedawna rodzice mogą korzystać z nowych przywilejów – wydłużonych dodatkowych urlopów macierzyńskich i nowego urlopu rodzicielskiego. Znowelizowane przepisy regulujące te kwestie weszły już w życie. Dzięki nim istnieje możliwość wydłużenia urlopów do roku, a nawet do 71 tygodniu, w przypadku urodzenia kilkorga dzieci.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»