kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Marszałek Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa ma zapewnić między innymi większa pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie, izolację sprawców oraz rozwój profilaktyki zapobiegania przemocy, tworzenie zespołów interdyscyplinarnych działających na rzecz walki z przemocą w rodzinie.
 
 
Prawie siedmiu na dziesięciu Polaków uważa, że szczupła sylwetka pomaga w karierze zawodowej. Dla blisko 50% to znaczący atut podczas rozmowy kwalifikacyjnej - wynika z badania „"Chitinin Extra. Lżej w pracy", pierwszego tego typu badania w Polsce.
 
 
© pressmaster - Fotolia.comPrawie 70 procent Polaków uważa, że szczupła sylwetka pomaga w przebiegu kariery zawodowej - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie organizatorów programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy".
 
 
Konfederacja Pracodawców Polskich przeanalizowała doroczne sprawozdanie Komisji Europejskiej z postępów w realizacji polityki równości płci w państwach członkowskich UE.
 
 
Konfederacja Pracodawców Polskich przeanalizowała doroczne sprawozdanie Komisji Europejskiej z postępów w realizacji polityki równości płci w państwach członkowskich UE. Raport KE potwierdza stale utrzymującą się, dużą dysproporcję w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn na polskim rynku pracy.
 
 
Chociaż mogłoby się wydawać, że to męski zawód, liczba policjantek systematycznie rośnie. Ogółem w Policji pracuje blisko 30 tys. kobiet, z czego blisko 13 tys. to policjantki.
 
 
Na jednego internautę - mężczyznę, który szuka pracy w księgowości, podatkach czy audycie przypada niemal pięć kobiet. Zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn chciałoby również pracować w służbie zdrowia czy human resources - takie tendencje wynikają z analizy bazy zarejestrowanych użytkowników serwisu Pracuj.pl. Kobiety mniej chętnie niż mężczyźni zdecydowałyby się na przeprowadzkę „za pracą" do innego miasta.
 
 
fot. mamazone„Mama Reaktywacja II" to druga część kampanii społecznej serwisu mamazone.pl adresowanej do młodych matek. Akcja ma na celu pokazanie problemów, z jakimi borykają się kobiety, które chcą powrócić do aktywnego życia zawodowego po narodzinach dziecka. Pierwsza część kampanii pokazywała problem powrotu do pracy z perspektywy młodych matek. W drugiej organizatorzy chcą skupić się na analizie rozwiązań prawnych i omówieniu problemu z punktu widzenia pracodawców.
 
 
Rozpoczęła się trzecia już edycja konkursu „Mama w pracy" organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja. Zainteresowane firmy i pracujące w nich mamy mogą przesyłać zgłoszenia i wypełnione ankiety do końca lutego 2010 roku.
 
 
Lubimy świętować w gronie współpracowników, ale nie zaprosilibyśmy szefa na rodzinną Wigilię. Z bonusów świątecznych najbardziej cenimy premie finansowe - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»