kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Yuri Arcurs - Fotolia.comTo dobry sposób na uzyskanie doświadczenia zawodowego i podniesienia kwalifikacji oraz łączenia pracy z nauką. Praca tymczasowa, bo o niej mowa, to atrakcyjna forma zatrudnienia, która ostatnio cieszy się sporą popularnością w Polsce. Należy jednak pamiętać, że nie gwarantuje poczucia stabilności.
 
 
© nyul - Fotolia.comPortale społecznościowe stają się dla pracodawców cennym źródłem poszukiwania pracowników. Dzięki temu mogą nie tylko pozyskać informacje na temat kandydatów, ale też obniżyć koszty procesu rekrutacyjnego. Co warto uzupełnić w swoim profilu, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?
 
 
fot. @ szukanie pracy_37303889_stefanolunardi - Fotolia.comW miesiącach, które poprzedzają sezon letni wzrosła liczba ofert pracy tymczasowej o około 10-12 procent w odniesieniu do okresu poprzedniego – wynika z obserwacji ekspertów agencji zatrudnienia Manpower. W większych aglomeracjach można liczyć też na wzrost wynagrodzeń – stawki zwiększyły się tam o około 15-20 procent w ujęciu rocznym.
 
 
fot. carpoolingWielu z nas musi codzienne pokonywać dłuższą trasę, aby dotrzeć do miejsca pracy. Te dojazdy związane są oczywiście ze sporymi kosztami, zwłaszcza, gdy musimy korzystać z własnego auta. Jak zmniejszyć koszty podróży do pracy? Oto rady dla dojeżdżających do pracy.
 
 
© apops - Fotolia.comTo jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu zawodowym. Rozmowa rekrutacyjna, bo o niej mowa, to spotkanie, w które wpisany jest czynnik stresowy, którego niestety często nie udaje się uniknąć. Nie pozostaje zatem nic innego, jak odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy, aby choć odrobinę zmniejszyć niepokój związany z rozmową kwalifikacyjną.
 
 
© JackF - Fotolia.comDwa płatne dni urlopu w ciągu roku - takie prawo przysługuje osobom mającym dzieci w wieku do 14. roku życia. Pociecha nie musi być chora, aby jeden z zatrudnionych rodziców, mógł otrzymać dni wolne na opiekę. Pracodawcy jednak nie zawsze przychylnie patrzą na to prorodzinne rozwiązanie.
 
 
fot. @ praca_2449034_ James Thew - Fotolia.comPrzedstawiciel Handlowy, Programista Java i Księgowy – to najbardziej poszukiwani w ostatnich miesiącach specjaliści. W których branżach i regionach opublikowano największą ilość ofert pracy i którymi z nich kandydaci byli najbardziej zainteresowani? Na podstawie analizy zamieszczonych w portalu Praca.pl ogłoszeń rekrutacyjnych i ilości ich odsłon, specjaliści serwisu komentują zmiany na rynku pracy w minionym, pierwszym kwartale 2015 roku.
 
 
fot. shutterstockChoć pracownikowi może się to wydawać nieco dziwne, to jednak niepokój związany ze zwolnieniem z pracy towarzyszy nie tylko osobom zatrudnionym, ale również pracodawcom. Ze statystyk wynika, że 40 procent z nich nie chce zwalniać pracowników.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comPolskie prawo zapewnia matkom szereg przywilejów związanych z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim. Pewne udogodnienia związane z posiadaniem małego dziecka mają także ojcowie. To, czy przepisy te są respektowane, zależy jednak w praktyce od nastawienia i woli samego pracodawcy.
 
 
© Franz Pfluegl - Fotolia.comJeszcze do niedawna 10 procent zatrudnionych w sektorze IT stanowiły kobiety, ale jak się okazuje, odsetek ten stale się zwiększa. Choć branża informatyczna to zdecydowanie męski świat, to jednak rynek nowych technologii przyciąga płeć piękną. Z jakich powodów zawód programisty staje się atrakcyjny dla pań?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»