kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. CC_flickr_autor_Indy_KethdyTylko nieliczna grupa pracowników może pochwalić się nowymi pomysłami i energią na ich realizację tuż po powrocie do pracy z urlopu. Z badania wynika także, że nasza wydajność w takich sytuacjach jest zauważalnie niższa od przeciętnej. Powrotowi z urlopu towarzyszy często przygnębienie, obniżenie nastroju i stres adaptacyjny – to odpowiedź organizmu na powrót do rutynowych czynności po odpoczynku. Jak uniknąć takich problemów?
 
 
fot. @ palenie_51308415_Grafvision - Fotolia.comPracownik palący papierosy to dla pracodawcy spory problem, który przekłada się na spadek efektywności pracy w firmie. Nic dziwnego, że wielu pracodawców decyduje się szukać różnych metod na zniechęcenie podwładnych do tytoniowego nałogu. Zakazy bowiem nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki.
 
 
© vgstudio - Fotolia.comO jakiej pracy marzą Polacy? Pełnej wyzwań, pozbawionej stresu, a może z wysokimi zarobkami? Z badań przeprowadzonych przez serwis pracy Praca.pl wynika, że najważniejsze dla Polaków jest stabilne zatrudnienie. Dla prawie 1/3 badanych pewność posiadania pracy wystarczy, by praca stała się tą wymarzoną!
 
 
© Sandra van der Steen - Fotolia.comJedynie połowa kobiet, które zajmują się wychowywaniem dzieci pracuje zawodowo. Praca wykonywana przez matki w domu nie jest w Polsce traktowana poważnie. Tymczasem coraz częściej mówi się, że kobieta, które zdecyduje się na rezygnację z pracy zawodowej na rzecz prowadzenia domu, powinna mieć gwarantowane zabezpieczenie finansowe.
 
 
fot. pixabayDla każdej pracującej kobiety opieka nad dzieckiem to spore wyzwanie. Kodeks pracy przewiduje pewien zakres przywilejów i udogodnień dla matek. Jakie prawa ma mama, która powraca do pracy z urlopu macierzyńskiego?
 
 
fot. SamsungObecny rynek pracy wymaga od nas nie tylko dyspozycyjności, ale też umiejętności nieustannej walki ze stresem. Obowiązki zawodowe to ważna część naszej codzienności, ale przeciążenie pracą może niekorzystnie wpływać nie tylko na nasze życie zawodowe, ale też i prywatne. Jak godzić życie zawodowe z domowymi obowiązkami?
 
 
fot. praca w ITWielu z nas zapomina, że dokumenty rekrutacyjne są najważniejszą wizytówką kandydata na pracownika. W branży IT, jak i w każdej innej, szukając pracy należy przyłożyć się do własnego CV. Przy dużej konkurencji na rynku pracy, już pierwsza prezentacja dokumentów rekrutacyjnych może zdecydować o przyszłości.
 
 
fot. pixabay.comOd prawie roku rodzice mogą korzystać z większych przywilejów związanych z przyjściem na świat dziecka. Młode matki dzięki nowelizacji Kodeksu Pracy mogą być ze swoją pociechą na urlopie macierzyńskim przez 57 tygodni. Polki, według statystyk ZUS, bardzo chętnie korzystają z rocznych urlopów.
 
 
fot. pixabayW sezonie urlopowym każdy z pracowników powinien sprawdzić, czy należą mu się dodatkowe pieniądze od pracodawcy, które przeznaczy na urlop. Czy to oznacza, że można wyjechać na wakacje na koszt firmy? Decyzja o dofinansowaniu wypoczynku pracowników leży po stronie pracodawców. Mogą to być świadczenie urlopowe lub tzw. „wczasy pod gruszą”. Jaka jest między nimi różnica i jak może z nich korzystać pracownik tłumaczy Marta Kosakowska, aplikant adwokacki TGC Corporate Lawyers.
 
 
fot. @ bezrobocie_47768302_ SP-PIC - Fotolia.comZ jakich powodów nie możemy znaleźć pracy? Nie zawsze dzieje się tak za sprawą wymagań samych pracodawców. Wśród przyczyn, dla których przyszli pracownicy nie mogą znaleźć zatrudnienia jest choćby brak dobrze opracowanego CV – wynika z obserwacji uczestników programów outplacementowych, eksperci firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»