kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Foxy_A - Fotolia.comKażdy tata, który jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę może skorzystać z urlopu ojcowskiego - 14 dni wolnych od pracy. W 2014 roku aż 129 tysięcy świeżo upieczonych ojców skorzystało z tego prawa. Urlop ojcowski przysługuje także mężczyznom, którzy wychowują dzieci adoptowane.
 
 
fot. @ lekarz_43099586_JPC-PROD - Fotolia.comJuż od ponad miesiąca lekarze mogą korzystać z możliwości wystawania pacjentom elektronicznych zwolnień lekarskich. Czy to oznacza, że żegnamy się z tradycyjnym, papierowym L4? Na razie nie znikną, ale mają być uznawane jedynie do końca 2017 roku.
 
 
fot. shutterstockStyczeń to zwykle czas realizacji noworocznych postanowień. Wielu z nas planuje zmianę pracy na lepszą, a przynajmniej awans zawodowy lub podwyżkę. Jak z klasą pożegnać się z aktualnym pracodawcą? Co oznacza rozwiązanie stosunku pracy dla pracodawcy i pracownika?
 
 
fot. pixabayWielu z nas spotkało się z pojęciem pracownika chronionego. To grupa pracowników podlegająca ustawowej ochronie, co oznacza, że wypowiedzenie im umowy o pracę jest możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach. Okazuje się zatem, że wbrew obiegowej opinii, pomimo ochrony, może dojść do ich zwolnienia.
 
 
fot. mama i dzieckoLiczba urodzeń w Polsce zaczęła rosnąć. Rodzice mogą obecnie korzystać z urlopu macierzyńskiego oraz ojcowskiego. To jednak nie wszystko. Specjalne uprawnienia posiada mama, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Warto sprawdzić, czego można oczekiwać po powrocie do pracy.
 
 
© pressmaster - Fotolia.comPrawie co trzeci młody Polak jest bez pracy. Okazuje się, że coraz częściej interesuje nas podejmowanie własnej inicjatywy biznesowej. Polacy są pozytywnie nastawieni do przedsiębiorczości, co sprawia, że chętniej decydujemy się na założenie działalności gospodarczej.
 
 
© Franz Pfluegl - Fotolia.comKoniec roku w dla wielu firm czas ocena okresowych pracowników. Związana jest ona ze stopniem realizacji celów przedsiębiorstwa. Jak sprawnie i efektywnie przeprowadzić ocenę pracowników?
 
 
fot. zostań św. MikołajemW okresie Bożego Narodzenia ogłoszenia dotyczące pracy w charakterze św. Mikołaja to częste zjawisko. Nie brakuje ofert adresowanych do studentów i seniorów, którzy chcieliby wcielić się w tę szczególną postać. Wystarczy znać kolędy i umieć bawić się z dziećmi. Czy bycie Mikołajem się opłaca?
 
 
© apops - Fotolia.comAssessment center to jedna z metod rekrutacji, pozwalająca wszechstronnie sprawdzić kompetencje przyszłego pracownika. Korzystają z niej głównie duże korporacje, ale zdarza się też, że mniejsze firmy decydują się na szczególną formę rozmowy rekrutacyjnej. Co wiemy o tym sposobie weryfikowania kandydatów do pracy?
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comStres jest nieodłącznym elementem naszego życia zawodowego. O negatywne emocje w czasie pracy przecież nie trudno - natłok obowiązków, presja czasu i rutyna przyczyniają się do ich powstania. Sytuacja konfliktowa zawsze ma zły wpływ atmosferę w miejscu pracy. Jak kontrolować nasze emocje?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»